top of page
TRAN6650.jpg

MŮJ PŘÍBĚH

Je ještě značně rozepsaný, ale minimálně mám pár úvodních kapitol...

Jméno mé je Adam Pýcha a na tomto webu se vám snažím ukazovat samé dobré věci. Najdete tu vážně dobré knihy, protože s nimi je spojena velká část mého života. Pár knížek jsem napsal a hodně jich ještě napsat chci. Zároveň jsem roky součástí skvělého týmu knihkupectví KNIHY DOBROVSKÝ. Knihy už mám zřejmě v DNA.

Nicméně nejen knihami živ je člověk. Miluji popkulturu, podnikání, marketing a třeba i elektroniku. O tom všem rád mluvím a občas i něco napíšu. No a výsledkem jsou články, vážně dobrý, které najdete právě na tomto webu. Jsou to doporučení za kterými si stojím a neuděláte chybu, když je budete následovat.

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH JSEM HOJNĚ

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • TikTok

KROK ZA KROKEM

Můj život nelze rozdělit na jasně oddělené úseky. Vždy jsem miloval literaturu a zřejmě mě to nenápadně směřovalo do světa knih. Nicméně jsem měl možnost poznat různá odvětví, různé pozice a přístupy k podnikání. 

2010 - 2012 

Založil jsem s Milošem Kubelkou hudební festival, který přilákal tisíce zákazníků a odnesl si opravdu skvělé ohlasy návštěvníků i kapel. Byla to velká podnikatelská škola.

2012 - 2015

Dokončuji studium Politologie v Olomouci a k tomu se podílím z pozice spoluzakladatele na fungování společnosti, která se věnuje tvorbě webů, online marketingu a dalším příbuzným aktivitám. Podařilo se zrealizovat tisíce malých i větších zakázek, byl to obrovský boj a celoživotní zkušenost.

2015 - 2017

Vracím se profesně do světa stavebnictví a konkrétně bytového developmentu. Poznávám fungování společnosti s miliardovým obratem, konzervativní přístup k managementu a velký tlak na kvalitu. Za tuto možnost budu vždy vděčný, protože mi pomohla posunout se do retailu a světa příběhů.

2017 - do dnešních dní

Jsem ředitelem marketingu a e-commerce ve společnosti KNIHY DOBROVSKÝ, která patří mezi největší prodejce knih v zemi. Vedu několik oddělení a mám možnost se podílet na chodu společnosti z pozice vrcholného managementu. Nicméně nic z toho není zásadní. Hlavní je, že jsme tým lidí, kteří milují knihy a chtějí tvořit něco víc, než pouhý business.

2021 - už navždy

Vychází můj debutový román Druhá šance a v roce 2022 na něj navazuje sbírka básní Držet břitvu na tepu doby. Na další knize pracuji a slibuji, že to bude pekelně čtivá záležitost.

DSC08393.jpg
DSC09875_edited.jpg
DSC09462.jpg

ÚSPĚCHY A OCENĚNÍ

Měl jsem obrovské štěstí, že jsem mohl řídit týmy skvělých lidí, kteří se nebáli tvořit a vyzkoušet doposud nevyzkoušené. Tento výčet by bez nich nebyl ani poloviční a já jim budu navždy vděčný.

Knižní Závisláci

Vymyslel jsem a založil největší tuzemskou komunitu čtenářů, která nyní čítá 50 000 Knižních závislaček a závisláků. Najdete nás na Facebooku, tak netvrďte, že je tato sociální síť mrtvá! #kniznizavislaci

Obchodník roku

V letech 2020 a 2021 se nám podařilo se společností KNIHY DOBROVSKÝ uspět v soutěži OBCHODNÍK ROKU. V roce 2021 jsme navíc obsadili celkově 4. místo ze všech společností v ČR.

Česká cena za PR

Již čtyřikrát uspěli v Českých cenách za PR projekty, které jsem vedl či přímo sám realizoval. V roce 2020 jsem ocenění získal já osobně za Knižní Závisláky a v roce 2022 jsem byl s projektem Závislácký velvyslanec na 2: místě. #lemur

Křišťálová lupa

Ocenění, které sleduji mnoho let s velkým respektem. V roce 2020 jsme obsadili 3. místo v ceně popularity a můj projekt #knižnízávisláci byl ve výběru marketingové inspirace.

Shoproku

Třikrát jsme uspěli v konkurenci největších a nejlepších e-shopů v ČR. K tomu jsme několikrát získali umístění na bedně jako finalisté. S e-shopem KNIHY DOBROVSKÝ se neustále snažíme posouvat hranice.

Naše Nakladatelství

Od roku 2017 jsem se mohl podílet na budování projektu Naše Nakladatelství, který dnes čítá více než 10 nakladatelských značek a produkuje stovky knih ročně.

ROZHOVORY, PODCASTY A ČLÁNKY

Vybral jsem pro vás několik zajímavých rozhovorů, které se často točí kolem knih, ale také podnikání či odbornějších témat v e-commerce či komunikaci.

bottom of page